
Live- og innholdsproduksjon
Live- og innholdsproduksjon har som kjerneoppgave å både støtte og styrke TV 2s produksjoner. Vi sørger for å levere smarte og effektive verktøy som gir produksjonen og redaksjonene den nødvendige teknologien. Våre team bygger mange av disse løsningene og integrasjonene selv ved hjelp av moderne teknologi og verktøy.
Domenet er delt inn i tre produktområder:
- Data, Planlegging og Grafikk: Det hele starter med data. Sports- og nyhetsdata er kritisk for TV 2. Vi utvikler og forvalter dataflyten, som brukes til både planlegging og TV-grafikk. Produktområdet har ansvar for arkitekturen fra data til planlegging og grafikk.
- Live produksjon: Ansvar for arkitektur og utvikling av teknologiske løsninger knyttet til TV 2 sine direktesendinger, studioer og regier.
- Innholdsproduksjon: Vi leverer systemene som nyhetene, sporten og marketing bruker for å skape innhold for alle TV 2s flater. Vi er ansvarlige for arkitektur og løsningsvalg, slik at brukerene våre kan jobbe mest mulig effektivt.
I domene live- og innholdsproduksjon er teknologikompetansen bred - fra medieingeniører, arkitekter, softwareutviklere, produktledere og UX-designere.
-
Sammen jobber vi for å sikre at TV 2 kan levere innhold av høy kvalitet til våre seere.
Hege Marie Kallestad
Domeneleder
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
Marie Evje, forretningsutvikler
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-