
Cecilie Kristiansen, produktdesigner
Hvorfor valgte du TV 2 som arbeidsplass?
De fine folkene, det sammensveisede fagmiljøet og alle mulighetene for kreativitet!
Navn: Cecilie Kristiansen
Stillingstittel: Produktdesigner
Utdanning: Bachelor i grafisk design
Avdeling: Kundevekst, Play og lineær
Ansatt i TV 2 siden: 2023, konsulent 2022.
Hva ser du mest frem til mest når du våkner om morgenen og gjør deg klar å gå på jobb?
Å fortsette der vi slapp, eller å starte på noe nytt. Ingen dager er like, og det «skjer ting» hele tiden som gjør hverdagen spennende, enten det er kreative workshops, engasjerende møter, små og store lanseringer, eller ny innsikt. Det er alltid gøy å se hvordan brukerne tar imot det vi lager.

Hvordan ser en typisk arbeidsdag ut for deg?
Den er veldig variert, og inneholder i stor grad møter og samarbeid på tvers med produktledere, utviklere, analytikere og andre designere. Jeg jobber sammen med flere team og med store og små initiativer samtidig. Som produktdesignere jobber vi iterativt. Vi henter innsikt, kartlegger og designer kundereisen etter kommersielle og strategiske mål, hvor vår hovedoppgave er å sørge for at brukeropplevelsen blir best mulig – for flest mulig.
Hvordan opplever du arbeidsmiljøet i TV 2?
Vi hjelper og lytter til hverandre i TV 2, og vi både feiler og feirer som et lag. Jeg opplever kollegene mine som dyktige og engasjerte, og som setter stor pris på både jobben og på hverandre.
Er det noe annet du synes er karakteristisk og attraktivt ved TV 2 som arbeidsplass?
Det å få være med å forme produkter og tjenester som brukes av så mange mennesker, hver eneste dag. Det ansvaret tar jeg på stort alvor.